Klempířina je oblast činnosti, která souvisí s naší střechou. Konkrétně potom s tím, co se týká veškerého klempířského materiálu, jako jsou různé plechy, svody vody, opaky, ale i třeba četné ozdobné, nebo jiné prvky. Vzhledem k činnosti ve výškách a nutností zkušeností by měl dané práce vykonávat hlavně profesionál. Uvažujeme-li o jeho najmutí, měly bychom znát alespoň základní ceník klempířských prací, abychom si udělali obrázek o tom, kolik nás jeho služby mohou stát.
Činnost
Rozsah cen
Jednotka
 
hodinová sazba klempíře250 - 350 KčhodPoptat klempířské práce
montáž podstřešního žlabu vč. hákůod 120 KčbmPoptat klempířské práce
montáž nástřešního žlabu vč. háků a okapniceod 400 KčbmPoptat klempířské práce
montáž svodu vč. objímek a kotlíkuod 120 KčbmPoptat klempířské práce
montáž atikyod 170 KčbmPoptat klempířské práce
montáž plechové profilované krytinyod 150 Kčm2Poptat klempířské práce
oplechování komínu dle velikostiod 1000 KčksPoptat klempířské práce
montáž úžlabí, závětrné lišty, lemování ke zdiod 50 KčbmPoptat klempířské práce
montáž parapetůod 80 KčbmPoptat klempířské práce
Ceny jsou uvedené bez materiálu a jsou pouze orientační. Chybí vám tu nějaká činnost? Napište si o ni a my ji doplníme.

Klempířské práce a služby s tím spojené

Plechová střechaVětšina cen se v oblasti klempířských prací samozřejmě odvíjí nikoliv od časového horizontu, ale od metru. Příkladem může být ceník klempířských prací, který se týká montáže jak žlabů, tak i okapových svodů. V tomto směru se ceny pohybují v řádech 100 – 200 korun za běžný metr, který je na náš dům nainstalován.

Dále to může být také montáž plechové krytina, u které jsou ceny ještě o něco nižší, jelikož se pohybují od 100 do 150 korun českých. Nejvýraznější položkou, kterou se kterou klempířské práce ceník souvisí, je určitě dnes poměrně hojně využívané oplechování komína. U toho je dobré počítat s tím, že se můžeme dostat na ceny od 1 500 do 2 500 Kč, a to samozřejmě s ohledem na konkrétní typ a velikost našeho komínu.

Jelikož se řada prací zadává takzvaně úkolově, můžeme se setkat i s drobnějšími položkami, jako jsou instalace žlabových háků, objímek či lišt, které vyjdou na pár jednotek nebo desítek korun.

S pracemi souvisí i doplňkové práce

Pokud se rozhodnete si klempířské práce objednat, je dobré myslet i na řadu případných doplňkových prací, na které se může ceník klempířských prací vztahovat. Jedná se třeba o nutnost práce na laně, stejně jako na nutnost nestandardních postupů, nebo využívání různých materiálů.

Mezi služby doplňkové ale patří třeba i natírání barvou a podobné činnosti, které s touto oblastí mohou souviset, ale přímo klempířskými pracemi nejsou.

Poptáváte klempířské práce? Připravíme vám ceník na míru.

Chystáte se rekonstruovat nebo přestavovat? Potřebujete využít klempířských prací a nemáte ještě vybranou firmu, které tuto činnost svěříte? Nechte si zdarma a nezávazně vypracovat cenovou nabídku a doporučit firmy ve vašem okolí.

Stačí vyplnit jednoduchý poptávkový formulář, ve kterém podrobně rozepíšete klempířské práce, které vyžadujete. Portál vaši poptávku zpracuje a rozešle vytipovaným bouracím firmám v katalogu. Pokud firmy o vaši poptávku budou mít zájem, již do 3 hodin vám pošlou první odpovědi a vy si vyberete takovou firmu, která vás zaujala nejvíce.

Připravit ceník podle mé poptávky právě teď

Ceník klempířských prací 2024 jsme připravily na základě průměru cen několika vytipovaných firem v oboru. Berte prosím na vědomí, že ceník se může lišit podle mnohých faktorů. Je to například rozsah práce, lokalita či velikost firmy, kterou si objednáváte.